ΔΙΑΝΟΜΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΕ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, πριν λίγες μέρες, ξεκίνησε μια εκστρατεία συγκέντρωσης τροφίμων προκειμένου να διανεμηθούν σε οικογένειες μαθητών μας που έχουν ανάγκη, για τις γιορτινές μέρες των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς. Οι μαθητές μας ανταποκρίθηκαν πρόθυμα στην πρόσκληση αυτή του Συλλόγου και μέχρι σήμερα Πέμπτη 20/12/18 συγκέντρωσαν επαρκή ποσότητα τροφίμων για να καλύψει τις ανάγκες αρκετών οικογενειών. Μέρος των τροφίμων αυτών θα διατεθούν επίσης για τα παιδιά του Ορφανοτροφείου Βόλου. Για τον λόγο αυτό ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας συγχαίρουν και  ευχαριστούν θερμά τους μαθητές και τους γονείς τους, ευχόμενοι Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένη η νέα Χρονιά.