ΠΡΟΒΟΛΗ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ

Τη Δευτέρα 10/12/18 πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας, προβολές διαδραστικών ταινιών εκπαιδευτικού περιεχομένου, από τον Εκπαιδευτικό Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό ?ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΑ?, ο οποίος έχει την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων. Για την Α΄ Τάξη προβλήθηκε η ταινία: ?Αρχαία Ελλάδα?, για τη Β΄ Τάξη η ταινία: ?Λέμε ΟΧΙ στον ρατσισμό? και στην Γ΄ Τάξη η ταινία: ?Νικάμε τη Βία και τον Σχολικό Εκφοβισμό?. Κατά τη διάρκεια της προβολής οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα με τηλεχειριστήρια να επιλέγουν εκδοχές που αφορούσαν την εξέλιξη της ταινίας. Μαθητές και εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν με ενδιαφέρον τις παραπάνω ταινίες και προβληματίστηκαν με τη θεματολογία τους.