ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ

Το 8ο Γυμνάσιο Βόλου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Μαγνησίας διοργανώνει τον επίσημο εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Ο εορτασμός θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25/10/19, στις 8:30΄π.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του 8ου Γενικού Λυκείου Βόλου (Ορμινίου και Απόλλωνος).

Κατά τη διάρκεια του εορτασμού, οι μαθητές, καθοδηγούμενοι από τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου

μας, θα τιμήσουν τους συνανθρώπους μας που θυσιάστηκαν για την Ελευθερία, με αφηγήσεις, ποιήματα και τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου.

Για τον λόγο αυτό, στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα τιμηθεί η Ένωση Αναπήρων και Θυμάτων Πολέμου και Εθνικής Αντίστασης με τον Πρόεδρό της κ. Αθανάσιο Κουτσό. Τον εορτασμό μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες καθώς και οποιοσδήποτε συμπολίτης μας.

ProsklisiFrontProsklisiBack