ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΔΟΜΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο μας είναι μέλος του 4ου Σχολικού Δικτύου Εκπαιδευτικής Υποστήριξης (ΣΔΕΥ) και παρέχει στους μαθητές και στους γονείς τους υπηρεσίες Ψυχολόγου και Κοινωνικού Λειτουργού. Η ψυχολόγος Ιωάννα Οικονομίδη και η κοινωνική λειτουργός Βασιλική Μυλωνά θα βρίσκονται στο χώρο του σχολείου μας κάθε Παρασκευή από τις 8:30 έως τις 12:00.

Προτεραιότητα τους είναι η εξασφάλιση της ομαλής εκπαιδευτικής διαδικασίας μέσω της ανίχνευσης και αντιμετώπισης ιδιαίτερων εκπαιδευτικών αναγκών και της στήριξης μαθητών και γονέων σε συναισθηματικό και κοινωνικό επίπεδο.

Οι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με τη διεύθυνση του σχολείου για να οριστεί συνάντηση στο τηλ. 2421071072.

Για την ατομική στήριξη των μαθητών απαιτείται η γραπτή έγκριση του γονέα. Το έντυπο χορηγείται από το σχολείο.