Ενημέρωση μαθητών για τους τύπους Λυκείων

Την Τρίτη 16/04/2019  θα γίνει ενημέρωση των μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας για τους τύπους των Λυκείων που μπορούν να ακολουθήσουν μετά το πέρας των γυμνασιακών τους σπουδών και τις προοπτικές τους. Η ενημέρωση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου από την κυρία Αγγελική Καραμπατζάκη, υπεύθυνη του ΚΕΣΣΥΠ. Οι μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν ερωτήσεις και να λύσουν απορίες τους, ώστε να βοηθηθούν στην απόφασή τους για τον τύπο Λυκείου που θα ακολουθήσουν την επόμενη χρονιά, μια απόφαση με ιδιαίτερη σημασία και βαρύτητα για το μέλλον τους. Στις επόμενες ημέρες θα κληθούν να  υποβάλουν στο σχολείο δήλωση προτίμησης Λυκείου, με βάση την οποία η Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης θα προγραμματίσει την κατανομή των μαθητών στα Λύκεια.